Skip to content

اوگانیس

ایجاد و حفظ دوام و قوام نعوظ آلت تناسلی

مشکل در ایجاد و حفظ دوام و قوام نعوظ آلت تناسلی در حین برقراری رابطه جنسی، که اگر برای ۳ الی ۶ماه طول بکشد نیاز به درمان دارد، این اختلال در همراهی با انزال زودرس بسیار شایع است.

اختلال نعوظ

مشکل در ایجاد و حفظ دوام و قوام نعوظ آلت تناسلی در حین برقراری رابطه جنسی، که اگر برای ۳ الی ۶ماه طول بکشد نیاز به درمان دارد، این اختلال در همراهی با انزال زودرس بسیار شایع است.

از علل مهم ایجاد کننده این اختلال، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- مشکلات جسمی نظیر فشارخون بالا،چربی خون بالا، چاقی، عدم تعادل هورمونی، مشکلات قلبی-عروقی و آسیب اعصاب لگنی مثلا در اثر تصادف یا جراحی و..
۲- مصرف مواد همچون الکل، سیگار، مخدر، حشیش و…
۳- کمبود میل جنسی
۴- کمبود ویتامین و ریز مغذیها مانند ویتامین د
۵- بالا رفتن سن
۶- مصرف داروها خصوصا داروهای قلبی
۷- و اما مشکلات ذهنی روانی که اغلب شایعترین علل اختلال نعوظ هستند؛ همچون افسردگی، اضطراب، کم خوابی،
اختلال بدشکل انگاری بدن(که فرد نسبت به ظاهر خود و آلت تناسلیش احساس خوبی ندارد و همین باعث کاهش اعتماد بنفس وی و اضطراب بالا می شود)، مشاجره با همسر و خشم نسبت به او و…

یک تست ساده برای اینکه علل جسمی ایجاد کننده اختلال نعوظ را از علل روانی مسبب آن بطور نسبی افتراق دهیم، سوال از مراجع در مورد نعوظ صبحگاهی است، اگر مراجع نعوظ صبحگاهی را تجربه کند به احتمال زیاد مسائل روانی و ذهنی مسبب بروز این اختلال است.

پروستات چیست؟

پروستات یک عضو از اعضای بدن در تمام آقایان میباشد. در نتیجه این جمله که بیماران گاهی عنوان میکنند “من پروستات دارم” عملا جمله اشتباهی میباشد. چون تمام آقایان این عضو را دارا میباشند. این غده بر روی مجرای ادراری آقایان و بلافاصله پایینتر از مثانه قرار دارد و در حقیقت بخشی از مجرای ادراری آقایان محسوب میشود. وظیفه پروستات در بدن آقایان ترشح موادی در مایع منی میباشد. برداشتن این عضو در سنین بالا به وسیله جراحی ضرر خاصی برای بیمار ندارد چرا که عموما تا این سن و سال بیمار فرزندآوری را انجام داده است.

غده پروستات

سایز طبیعی پروستات حدود ۲۰ سی سی یا همان ۲۰ گرم میباشد. توجه داشته باشیم که این سایز برای یک جوان بالغ میباشد و طبیعی است که سالانه و با افزایش سن پروستات بزرگ و بزرگتر بشود. در سنین حدود ۷۰ و ۸۰ سالگی تقریبا ۷۰ یا ۸۰ درصد آقایان بزرگی خوشخیم پروستات را تجربه میکنند. اما نکته مهمی که همینجا باید به آن اشاره کنم این است که بیماران زیادی در حدود ۴۰ سالگی و با نگرانی به ما اورولوژیستها مراجعه میکنند و از سونوگرافی که برای چکاپ انجام داده اند نگران میباشند چرا که در گزارش سونوگرافی عنوان شده که سایز پروستات بزرگتر از نرمال و مثلا ۳۰ گرم میباشد. جواب اورولوژیست به این نگرانی این است که صرفا سایز پروستات برای ما ارزشی ندارد و اگر فرد هیچ مشکلی در دفع ادرار ندارد، این سایز کوچکترین اهمیتی برای اورولوژیست ندارد. همانطور که بالاتر عنوان شد اعتقاد ما اورولوژیستها بر اینست که پروستات به شکل طبیعی طی سالها بزرگ میشود و هر بزرگی به معنای نیاز به دارو یا جراحی نمیباشد.

موارد مصرف قرص تادالافیل چیست؟

تادالافیل با نام تجاری Oganis به طور خاص در درمان اختلالات جنسی،‌ درمان مشکلات نعوظ و یا اختلال در حفظ حالت نعوظ در مدت زمان کافی در آلت مردانه و همچنین در درمان افزایش فشار خون ریوی و هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات مورد مصرف قرار می‌گیرد.

مزیت های داروی اوگانیس

تنها قرص تادانافیل با دوز ۵ میلی گرم است که می تواند روزانه مصرف شود و بزرگترین برتری آن نسبت به سیلدنافیل، آن است که مریض به مدت یک ماه تا زمان  مصرف از این دارو همیشه آمادگی نزدیکی دارد. و براساس مطالعات صورت گرفته استفاده از این دارو در کنار داروهای دیگر می تواند در درمان بزرگ شدگی اختلالات پروستات موثر باشد.

در درمان اختلالات جنسی،‌ درمان مشکلات نعوظ و یا اختلال در حفظ حالت نعوظ کاربرد دارد.