Skip to content
pg-07

انقلابی در درمان کم خونی

رئول(Reol) یک مکمل فوق‌العاده حاوی آهن عنصری Reolin است که به طور موثر از کمبود آهن و کم خونی جلوگیری می کند. مقدار آهن موجود در این مکمل دارویی بیش از 98% بوده و از آنجایی که فراهم زیستی بسیار بالایی دارد، در درمان کم خونی، فقر آهن و افزایش فریتین و هموگلوبین مورد نیاز بدن کاملا موثر عمل می کند.

رئول

رئول (Reol) یک مکمل فوق‌العاده حاوی آهن عنصری  Reolin است که به طور موثر از کمبود آهن و کم خونی جلوگیری می کند. مقدار آهن موجود در این مکمل دارویی بیش از 98% بوده و از آنجایی که فراهم زیستی بسیار بالایی دارد، در درمان کم خونی، فقر آهن و افزایش فریتین و هموگلوبین مورد نیاز بدن کاملا موثر عمل می کند.

مکمل دارویی رئول علاوه بر اینکه دارای گواهی ایمنی  GRAS است و به طور کلی به عنوان یک داروی ایمن شناخته می شود، می تواند به درمان انواع بیماری های ناشی از فقط آهن کمک کند.

بدون عارضه گوارشی

بهترین تحمل پذیری

ساخت آلتون انگلیس

افزایش فریتین و هموگلوبین

بیشترین فراهم زیستی

طعم فوق العاده

انقلابی در کم خونی

کم خونی زمانی اتفاق می افتد که خون شما به اندازه کافی گلبول قرمز ندارد. اگر بدن شما، به هر دلیلی مانند خونریزی، قاعدگی، سوء تغذیه، برخی بیماریهای گوارشی مانند بیماری سلیاک و کمبود اسید معده، کاهش جذب آهن، دفع و غیره به اندازه کافی گلبول قرمز تولید نکند، این اتفاق می افتد.

 بسته به علت کم خونی، می توان فقر آهن را به روش های مختلف از جمله استفاده از داروهای دارویی، مکمل خوراکی آهن، تزریق آهن داخل وریدی، و … درمان کرد.

 اما در اکثر موارد که خوردن غذاهای غنی از آهن به طور مکرر امکان پذیر نیست، مکمل های آهن برای پیشگیری از این بیماری توصیه می شود.

ویژگی های رئول

رئول حاوی بیشترین میزان آهن عنصری نسبت به نمونه های مشابه خود است و با دارا بودن میزان بالای آهن عنصری رئولین (بیش از 98٪)، انقلابی در درمان کم خونی ایجاد کرده است. داروی رئول به دلیل تطبیق سایز ملکول آهن با گیرنده های جذب اهن بیشترین سرعت و میزان جذب را در مقایسه با محصولات مشابه دارد.

 آهن عنصری، مقدار کل آهن موجود در مکمل ها است که توسط بدن شما جذب می شود. هر نوع مکمل دارای درصد متفاوتی از آهن عنصری است که میزان جذب آن را در بدن مشخص می کند.

افزایش فریتین و هموگلوبین

دریافت مکمل های غنی از آهن نظیر رئول می تواند به افزایش ذخایر آهن، هموگلوبین و سطح فریتین در خون کمک کند. جذب آهن از طریق قرص رئول به علت دارا بودن آهن عنصری برای بدن بسیار راحت تر است، البته مصرف سبزیجات برگ دار و ویتامین C همراه این مکمل نیز می تواند در جذب بیشتر آن مفید باشد.بر اساس مطالعات داروی رئول بالاترین فراهم زیستی و تحمل پذیری را در بین مکمل های آهن دارد.

ساخت آلتون انگلیس

رئول توسط یکی از بهترین شرکت های داروسازی انگلستان که با نام تجاری آلتون مشهور است، ساخته شده است این دارو یکی از جدید ترین مکمل های آهن دنیاست. هدف این شرکت داروسازی، ساخت داروهایی موثر و مقرون به صرفه با به روز ترین تکنولوژی دنیاست در ساخت داروی رئول از تکنولوژی خاص استفاده شده و داروی رئول پتنت خاص این شرکت بوده و حاوی رئولین است.

بیشترین فراهم زیستی

فراهم زیستی، نسبتی از یک دارو است که وقتی وارد بدن می شود، جذب شده و می تواند اثر فعال داشته باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد رئول این است که از فراهم زیستی بالایی برخوردار است و همچنین کمترین میزان عوارض جانبی ناشی از مصرف آهن را دارد.

بدون عارضه گوارشی

معمولا توصیه می شود مکمل های آهن با معده خالی مصرف شوند تا جذب بهتری داشته‌باشند. با همین علت، معمولا مصرف مکمل های آهن می تواند باعث گرفتگی معده، حالت تهوع و اسهال در برخی افراد شود. برای جلوگیری از این مشکل ممکن است لازم باشد قرص آهن را با مقدار کمی غذا مصرف کنید که جذب آن را کاهش می دهد.دلیل ایجاد عارضه گوارشی پس از مصرف اهن تجمع میزان اهن آزاد در فضای روده است و دلیل این رخداد درشتی ملکول آهن و دیر جذب شدن آن از گیرنده های جذب آهن است از آنجایی که که در رئول با تکنولوژی خاص سایز مولکول  آهن تغییر داده شده است ما تجمع آهن آزاد را در فضای روده نداریم و همچنین این دارو بیشترین  سرعت جذب را در بین مکمل های آهن در دنیا دارد.

رئول جزو معدود مکمل های آهن است که عوارض گوارشی  را، حتی در صورت مصرف با معده خالی ایجاد نمی کند و موجب درد معده، استفراغ، اسهال یا یبوست نمی شود.

بهترین تحمل پذیری

ایمنی یا تحمل پذیری یک محصول پزشکی مربوط به خطرات یا عوارض مصرف آن، برای فرد مصرف کننده است. درحقیقت، تحمل پذیری محصول پزشکی نشان دهنده میزان تحمل عوارض جانبی آشکار توسط مصرف کننده آن است. رئول بهترین تحمل پذیری را در مقایسه با سایر داروهای مکمل آهن دارد و به همین علت، به عنوان یکی از ایمن ترین مکمل های آهن به ویژه برای زنان باردار شناخته می شود.

مناسب برای افراد مبتلا به IBS

افراد مبتلا به IBS (سندروم روده تحریک پذیر)، اگر قرص آهن، داروهای مسکن یا آنتی بیوتیک مصرف کرده باشند، مطمئنا می دانند که این داروها می تواند معده آنها را ناراحت کرده و منجر به بروز برخی از علائم IBS شود. این افراد می توانند با خیال راحت رئول را مصرف کنند بدون اینکه عوارض گوارشی خاصی را تجربه کنند.

ویژگی های رئول

رئول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را به بهترین داروی مکمل آهن تبدیل کرده است.

سایز بسیار کوچک قرص

Reol یک داروی ابداع شده توسط شرکت آلتون انگلیس حاوی آهن reolin است. آهن رئولین آهن عنصری است که تحت فناوری نوآورانه و با تجزیه شیمیایی نمک های آهن تولید می شود. ذرات کوچک آهن به دست آمده از این روش، دارای اندازه مطلوب 8.5 µm، کاملا یکنواخت و با خلوص بالا هستند. همین امر موجب شده که قرص آهن رئول دارای سایز کوچکتری نسبت به مکمل های آهن دیگر باشد و به راحتی بلعیده شود.

کمترین عوارض جانبی

رئول با فرمولاسیون ابداعی شرکت داروسازی آلتون انگلیس، کمترین عارضه جانبی را ایجاد می کند. این دارو نه تنها میکرو فلور روده را مختل نمی کند بلکه موجب سیاه شدن یا لکه دار شدن دندان ها نیز نخواهد شد. مطالعات نشان داده دارو ی رئول کمترین تجمع آهن آزاد را پس از مصرف در فضای روده و بیشترین سرعت جذب را دارد.

طعم فوق العاده

 رئول (Reol) برخلاف سایر مکمل های آهن که طعم ناخوشایند فلز یا آهن را در دهان ایجاد می کنند، طعم میوه ای دلپذیری دارد و مصرف آن برای همه سنین بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است.

رئول را از کجا تهیه کنیم؟

رئول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را به بهترین داروی مکمل آهن تبدیل کرده است.

HAYPER DAROU​

هایپر دارو​

DAROOHELP​

داروهلپ​

darukala.ir

داروکالا

ضرورت استفاده از قرص های کم خونی

آهن یک ماده معدنی موجود در هموگلوبین و یک ماده مغذی است که عملکردهای مختلفی را انجام می دهد، از کمک به گلبول های قرمز خون برای حمل اکسیژن در سراسر بدن تا تولید هورمون.همچنین برای رشد سلول های مغز، رشد فیزیکی و سنتز هورمون ضروری است و از متابولیسم ماهیچه ها پشتیبانی می کند. با این حال، کمبود آهن نسبتاً شایع است – به ویژه در زنان – و در صورت عدم درمان می تواند منجر به عوارض جدی برای سلامتی شود.به همین دلیل استفاده از قرص های کم خونی اهمیت زیادی دارند.

در حالی که این ماده مغذی را می توان از طریق منابع غذایی مختلفی مانند گوشت بدون چربی و اسفناج به دست آورد، قرص های کم خونی حاوی آهن هستند و  می توانند شکاف های مواد مغذی را پر کنند و اطمینان حاصل کنند که بدن شما همچنان مقدار توصیه شده را دریافت می کند.

انواع آهن در بدن

آهن دو نوع دارد: آهن هِم و آهن غیر هم. گیاهان و محصولات غنی شده با آهن فقط حاوی آهن غیر هم هستند، در حالی که منابع غذایی حیوانی حاوی نوع غیر هم آهن هستند. برخی از غنی ترین منابع آهن عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت اندام داخلی حیوانات، غذاهای دریایی، آجیل، لوبیا و سبزیجات برگدار.

با این حال، برخی از افراد ممکن است دچار دریافت ناکافی آهن، اختلال در جذب یا افزایش نیاز به آهن داشته باشند. بنابراین آنها ممکن است در معرض خطر کمبود آهن باشند که می تواند منجر به خستگی، سرگیجه و ضعف، در کنار سایر علائم شود. این افراد معمولاً شامل نوزادان و کودکان، ورزشکاران، افراد مبتلا به خونریزی شدید قاعدگی، بانوان باردار، مبتلایان به اختلالات گوارشی (GI) یا سرطان، و کسانی که مکرراً خون اهدا می کنند، هستند.

خوشبختانه، مکمل‌ها و قرص های فراوانی وجود دارد که می‌تواند به بازیابی ذخایر آهن شما کمک کند.

نحوه انتخاب بهترین قرص های کم خونی

رئول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را به بهترین داروی مکمل آهن تبدیل کرده است.

آیا قرص های آهن انتخاب مناسبی برای شما هستند؟

اگر در حال درمان کمبود آهن موجود یا ذخایر آهن هستید یا اگر سعی در حفظ سطح آهن خود را دارید، ممکن است به مکمل آهن نیاز داشته باشید. اگر ذخایر آهن سالمی دارید که می توانید آن را از طریق مصرف رژیم غذایی حفظ کنید، نباید مکمل مصرف کنید.

هرگز خودسرانه قرص کم خونی یا مکمل آهن را به کودک خود ندهید مگر اینکه یک متخصص مراقبت های بهداشتی آن را توصیه کند. کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر مستعد ابتلا به سمیت آهن هستند.

در صورت عدم پاسخ به آهن خوراکی در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از کمبود آهن، ممکن است به تزریق آهن نیاز داشته باشند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که این افراد نتوانند آهن را به درستی جذب کنند ، یا از دست دادن آهن آنها نسبت به دریافت آهن توسط مکمل بیشترباشد.

به طور کلی باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید تا بفهمید آیا مکمل آهن برای شما مناسب است یا خیر.

چه نوع آهنی مصرف کنید؟

برای کسانی که به مکمل آهن نیاز دارند، انتخاب محصول مناسب می تواند دشوار به نظر برسد زیرا انواع مختلفی از مکمل های آهن در دسترس هستند. محبوب ترین انواع آن نمک های آهنی و خونی هستند که شامل سولفات آهن، گلوکونات آهن، سولفات آهن و سیترات آهن می شود.

همچنین ممکن است اشکال دیگری از قرص های کم خونی مانند پلی پپتید های آهن هِم (HIP)، آهن کربونیل، کلات های اسید آمینه آهن و کمپلکس های پلی ساکارید-آهن (PIC) را نیز پیدا کنید.

برخی از اشکال آهن، مانند سولفات آهن، بیشتر از اشکال دیگر، مانند کلات بیس گلیسینات آهن، باعث اختلالات گوارشی مانند یبوست می شوند.

نحوه مصرف مکمل های آهن

کم خونی ناشی از فقر آهن معمولا با قرص ها یا  مکمل های خوراکی آهن به مدت حداقل 3 ماه درمان می شود تا ذخایر آهن دوباره پر شود. برای برخی افراد، متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است ادامه مصرف قرص های آهن را حتی پس از بازگشت سطح هموگلوبین به حالت طبیعی توصیه کنند.

برای کسانی که کمبود آهن دارند، مصرف مکمل‌های حاوی آهن ایده خوبی است، زیرا سایر مواد مغذی که معمولا در مولتی ویتامین‌ ها یافت می‌شوند، مانند کلسیم، ممکن است جذب آهن را مهار کنند. علاوه بر این، شما باید قرص های کم خونی را بین وعده‌ های غذایی مصرف کنید و نباید آن‌ ها را با چای، قهوه، شیر یا سایر غذاها یا نوشیدنی‌ هایی که ممکن است جذب آهن را مهار می‌کنند، مصرف کنید.

در عوض، مصرف آهن با منبع ویتامین C، مانند آب پرتقال یا فلفل دلمه ای، می تواند ایده خوبی باشد، زیرا می تواند به افزایش جذب آهن کمک کند.

دوز

با یک متخصص در مورد دوز مناسب صحبت کنید. اگر آهن کم دارید، به آهن بیشتری نسبت به نیاز روزانه مردم نیاز خواهید داشت.

دوز آهن بسته به شکل آهنی که مصرف می کنید متفاوت است. برای افراد مبتلا به کمبود آهن، متخصصان معمولاً مصرف آهن را در دوزهای منقسم روزانه برای رسیدن به مجموع 100 تا 200 میلی گرم آهن عنصری در روز توصیه می کنند. 

با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که مصرف دوز های کمتر آهن یک بار در روز و مصرف آهن یک روز در میان ممکن است به بهبود جذب و تحمل کمک کند.

علاوه بر این، کسانی که برای حفظ سطح آهن سالم به آهن روزانه نیاز دارند، معمولاً نسبت به افرادی که کمبود آهن دارند، به دوز های کمتری آهن نیاز دارند.

اگر ذخایر آهن کمی دارید، کمبود دارید، یا به هر دلیلی به آهن اضافی نیاز دارید، یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند دوزی را که برای نیازهای شما بهترین است را توصیه کند.

انتخاب بهترین قرص های کم خونی

مکمل های آهن برای کم خونی

در حالی که محصولات زیادی برای انتخاب وجود دارد، بیس گلیسینات یکی از مکمل ها برای مبارزه با کم خونی است و فقط حاوی آهن است.هر کپسول آهن را به شکل کلات بیس گلیسینات آهن دارد – نوعی آهن که جذب آن برای بدن آسان است و نسبت به سایر اشکال آهن کمتر احتمال دارد عوارض جانبی GI ایجاد کند.

این محصول همچنین دارای گواهینامه NSF برای ورزش است، به این معنی که عاری از موادی است که توسط اکثر سازمان های ورزشی ممنوع شده است و بنابراین برای ورزشکاران ایمن است.

مزایا

 • مورد اعتماد و تایید متخصصان بهداشت و درمان و شخص ثالث
 • دارای گواهینامه NSF
 • بدون گلوتن
 • بدون رنگ و طعم مصنوعی
 • مقرون به صرفه
 • احتمال کمتری برای ایجاد عوارض جانبی GI وجود دارد.
 • استانداردهای کیفیت بالا
 • تست توسط شخص ثالث
 • بدون GMO
 • حاوی ویتامین C
 • حامی گیاهخواران

معایب

 • پیدا کردن آن در فروشگاه های محلی دشوار است
 • برای افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند مناسب نیست
 • قرص Nature Made Iron (بهترین مکمل آهن مقرون به صرفه)
 • Nature Made در هر کپسول 65 میلی گرم آهن دارد که 361 درصد DV برای آهن یا معادل 325 میلی‌گرم سولفات آهن است.
 • سولفات آهن شکل رایج آهن مکمل با حلالیت بالا است، به این معنی که یون های آهن را سریع تر آزاد می کند و بنابراین جذب آن آسان تر است.با این حال، این شکل از آهن بیشتر از سایر اشکال باعث عوارض جانبی دستگاه گوارش مانند یبوست می شود.
 • ممکن است عوارض جانبی دستگاه گوارش مانند یبوست ایجاد کند
 • برای کسانی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند مناسب نیست
 • کپسول OptiFerin-C(بهترین مکمل آهن با ویتامین C)
 • کپسول OptiFerin-C حاوی 28 میلی گرم بیس گلیسینات آهن به اضافه 100 میلی گرم ویتامین C است. ویتامین C اغلب به مکمل های آهن اضافه می شود زیرا ممکن است به بهبود جذب کمک کند.
 • این مکمل حلال، حامی گیاهخواری و فاقد گلوتن، سویا و لبنیات است. همچنین در تولید آن از دستورالعمل‌ های عملکرد فعلی تولید که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) ایجاد شده است، پیروی می‌ کنند.

مولتی ویتامین ها با آهن

اگرچه Thorne Basic Prenatal برای زنان باردار و شیرده طراحی شده است، اما می تواند به عنوان یک مولتی ویتامین برای کسانی که به دنبال مولتی ویتامینی هستند که بیش از 100 درصد آهن مورد نیاز روزانه خود را داشته باشد، استفاده شود.

این مکمل قبل از تولد 167 درصد از DV را برای آهن در فرم بسیار قابل دسترس زیستی (کلات بیس گلیسینات آهن) فراهم می کند. همچنین حاوی ویتامین C است. فلز روی؛ فولات؛ ید؛ سلنیوم؛ ویتامین های B6، B12 و D؛ و بسیاری دیگر از مواد مغذی مهم برای سلامت زنان.

Thorne Basic Prenatal یک مولتی ویتامین کامل است که برای زنان در سنین باروری مناسب است که در رژیم غذایی خود به آهن اضافی نیاز دارند.

مزایا

 • مورد اعتماد متخصصان بهداشت و درمان و تایید شخص ثالث
 • بدون گلوتن
 • بدون رنگ و طعم مصنوعی
 • حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی حیاتی برای سلامت زنان است

معایب

 • پیدا کردن آن در فروشگاه های محلی دشوار است
 • برای زنان با نیازهای غذایی بالاتر طراحی شده است و ممکن است برای همه زنان مناسب نباشد
 • مولتی ویتامین Ritual (برای زنان بالای 18 سال)
 • مولتی ویتامین ضروری Ritual برای زنان 18+ برای افرادی طراحی شده است که به دنبال کمک به پر کردن شکاف های موجود در رژیم غذایی خود هستند.

به طور خاص، کپسول‌ های با رایحه نعناع حاوی بیس‌ گلیسینات آهن هستند که ممکن است راحت‌ تر جذب شود و باعث ناراحتی کمتری نسبت به سایر انواع آهن شود. این مکمل همچنین شامل چندین ماده مغذی است که ممکن است در دریافت آنها به تنهایی از طریق غذا مشکل داشته باشید، از جمله ویتامین D، DHA و فولات.

برخلاف بسیاری از مولتی ویتامین‌های دیگر، حاوی کلسیم نیست، که می‌تواند در جذب آهن اختلال ایجاد کند.

فقط به خاطر داشته باشید که در حالی که مولتی ویتامین حامی گیاهخواری است، فاقد چندین ماده مغذی است که افرادی که رژیم گیاهخواری دارند ممکن است به اندازه کافی از آنها دریافت نکنند، از جمله ید و روی.

همچنین منیزیم کمی دارد و ویتامین C یا بسیاری از ویتامین های B به جز فولات و B12 ندارد.

ویتامین‌های Ritual توسط شخص ثالث آزمایش شده‌اند و دارای کپسول‌های تأخیری برای هضم راحت‌تر هستند.

مزایا

 • توسط شخص ثالث تست شده است
 • حاوی ویتامین D، DHA و فولات است
 • حامی گیاهخواران
 • بدون گلوتن و آلرژن های اصلی

معایب

 • یک مولتی ویتامین جامع نیست – چندین ماده مغذی کلیدی را از دست داده است
 • تنها 44 درصد از نیاز آهن را پوشش می دهد که ممکن است برای برخی از افراد با آهن کم کافی نباشد.