Skip to content
1780-560-08l

فولیمکس

اولین قطره اسید فولیک در ایران

اسید فولیک یا B9 یک ویتامین مورد نیاز بدن است که وظیفه اصلی آن  کمک به تقسیم سلولی و تولید گلبول های قرمز می باشد مطالعات نشان داده اند برای انکه یک خانم دچار بیماری نقص لوله های عصبی نشود نیاز به مصرف حداقل ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک قبل ، حین بارداری و پس از بارداری دارد .

ویژگی های قطره فولیمکس

قطره اسید فولیک ساخته شده توسط کمپانی التون انگلستان است که دارای مزایای زیر است.

فاقد ماده پارابن

پارابن یکی از مواد سرطان زایی ست که در برخی مکمل ها و مواد آرایشی یافت می شود و مطالعات ارتباط آن را با برخی سرطان ها نشان می دهد یکی از ویژگی های منحصربفرد شربت فولیمکس فاقد پارابن بودن این قطره است.

طعم مناسب

یکی از مهترین موارد در داروهای کودکان طعم مناسب دارو میباشد زیرا که در کودکان بحث طعم جهت پذیرش دارو مورد است.

افزایش اشتهای کودکان

یکی از ویتامین های موثر در افزایش اشتها کودک شما اسیدفولیک می باشد که این قطره می تواند اشتها کودک شما را افزایش داده و به تبع بر روی رشد و نمو کودک شما موثر باشد.

نقش اسید فولیک در بدن

اسید فولیک (فولات) یکی از ویتامین های گروه B و محلول در آب بشمار می رود. نقش اسید فولیک در عملکرد طبیعی مغز حیاتی است و نقش مهمی در سلامت روانی ایفا می کند. اسید فولیک به ویژه در دوران های رشد سریع مانند کودکی، سنین بلوغ و بارداری مهم است.

این ویتامین ارتباط نزدیکی با ویتامین B12 برای تشکیل گلبول های قرمز و خون سازی داردو

اسید فولیک همراه با ویتامین های B6 و B12 میزان هوموسیستئین خون را کنترل می کند. بالا رفتن میزان هوموسیستئین با ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، افسردگی و آلزایمر در ارتباط است، برخی از محققین حتی ارتباط بین این ویتامین و سرطان رحم را مطرح کرده اند.

کمبود اسید فولیک می تواند موجب کاهش رشد، التهاب زبان، کاهش اشتها، تنگی نفس، اسهال،‌تحریک پذیری، فراموشی و اختلالات روانی شود.

مقادیر مورد نیاز روزانه اسید فولیک در جدول ذیل شرح داده شده است.
فولیمکس را از کجا تهیه کنیم؟

DARUKALA.IR

داروکالا

DARUKADE.COM

داروکده

DAROOHELP.COM

داروهلپ​