بهترین قطره برای دل درد کودکان

دل درد کودکان و نوزادان از ناراحتی های کودکان است که پدر و مادرها با آن ها درگیر هستند. برای اینکه کودک و نوزاد درد نکشد و اذیت نشود، می توان از بهترین قطره برای دل درد کودکان استفاده نمود. در این مقاله به دلایل دل درد کودکان و نوزادان می پردازیم و از بهترین شربت و قطره برای دل درد کودکان خواهیم گفت. همراه ما باشید.

شربت گریپ میکسچر برای درد درد کودکان

به مجموعه شربت ها و داروها برای دل درد کودکان، گریپ میکسچر گفته می شود. بیشتر شربت ها و قطره ها برای دل درد کودکان که خارجی هستند، با این نام شناخته می شوند. انواع گریپ میکسچرها در داروخانه ها وجود دارند که کاربردشان در رفع کولیک نوزادان و دل درد کودکان است.

قطره خوراکی کولیز

از بهترین قطره برای دل درد کودکان می توان به قطره کولیز اشاره کرد. این قطره محصول کشور آلمان است و دارای سایمتیکون و رازیانه و شوید است. برای رفع بی قراری و دل درد کودکان و نوزادان استفاده می شود که می توان گفت از بهترین قطره برای دل درد کودکان است.

قطره پدی لاکت کودکان

درمان دل درد کودک با قطره
قطره پدی لاکت کودکان

از دیگر داروهای شناخته شده و موثر در رفع دل درد و کولیک نوزادان و کودکان می توان به شربت یا قطره پدی لاکت اشاره کرد. این قطره انواع مختلف پروبیوتیک را دارا است و برای پیشگیری از اسهال شدن کودک و رفلاکس و یبوست و کولیک کودکان استفاده می شود. برای مصرف این دارو حتما با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

استفاده از قطره پدی لاکت مزایای زیادی دارد و برای رفع ناهنجاری های زیادی به کار می رود. از این مزایا می توان موارد زیر را نام برد.

 • برای رفع دل درد و کولیک در نوزادان استفاده می شود.
 • برای رفع اسهال در کودکان که در اثر مصرف آنتی بیوتیک ها ایجاد شده است مورد استفاده دارد.
 • برای درمان بسیاری از آلرژی ها می توان از بهترین قطره برای دل درد کودکان استفاده نمود.
 • برای درمان عفونت مجاری تنفسی در کودکان استفاده می شود.
 • برای رفع یبوست و سوء هاضمه در کودکان مصرف می شود.

دلایل دل درد در نوزادان

دل درد در کودکان از مسائلی اسن که باعث ناراحتی والدین می شود و بسیار هم رایج می باشد. درست است که از بهترین قطره برای دل درد کودکان می توان استفاده نمود و درد را تسکین داده و ان را از بین برد اما باید دلایل درد در کودکان را بدانیم زیرا انواع مختلفی دارد. اگر کودک و نوزاد شما هم دچار دل درد می شود در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

از بیشترین دلایل و علت ها در دل درد کودکان مربوط به دستگاه گوارش می شود. دستگاه گوارش بسیار پیچیده است و به دلیل ماهیچه ها و اعصاب، حساسیت زیادی دارد.

از دلایل مهم دل درد و دل پیچه در کودکان می تواند این باشد که کودک یا غذا به حد کافی نخورده است و یا غذا دفع نشده است و با می تواند به دلیل وجود هر دو مورد با هم باشد. مشکلات دیگری هم در کودکان باعث ایجاد دل درد می شوند که از ان ها می توان به، سوزش سردل و یا دل دردی آلرژیک باشد.

کم بود خواب و بر هم خوردن سیکل خواب کودک هم می تواند اعصاب روده و معده را تحریک کند و باعث دل درد در کودکان شود. می تواند علت دل درد در کودکان ناشی از مشکلات ژنتیکی و خانوادگی هم باشد که توسط پزشک می تواند تشخیص داده شود. در هر صورت در صورت بروز دل درد در کودکان و نوزادان با پزشم مشورت داشته باشید. باید علت درد مشخص شود.

دل درد در اثر مسمومیت غذایی در کودکان

در برخی موارد کودک پس از خوردن غذا دچار دل درد و استفراغ و حالت تهوع می شود. در این صورت احتمال بر این خواهد بود که دچار مسمومیت غذایی شده است و دل درد ناشی از ان است. مسمومیت کودکان در اثر مصرف غذاهای گوشتی از گاو و سس مایونز و ماهی می تواند باشد.

برای درمان دل درد ناشی از مسمومیت در کودکان بهتر است به پزشک مراجعه شود و در صورت لزوم، بهترین قطره برای دل درد کودکان تجویز می شود. معمولا داروی اجویز شده از سوی پزشک به صورت فرص، قطره و یا شربت خواهد بود که برای کودکان و خردسالان از قطره و شربت استفاده می شود.

ناراحتی معده در کودکان

از دلایل رایج دل درد در کودکان، ناراحتی مهده است. اگر به دلایلی اسید معده در کودک بیشتر ترشح شود می تواند باعث ناراحتی معده و دل درد در کودک شود. در اثر خوردن برخی از غذاها و وجود استرس و مصرف داروها و وجود عفونت می تواند معده کودک تحریک شده و درد بگیرد. بهتر است کودکان از مصرف غذاهای اسیدی مانند گوجه و سس گوجه و میوه ها و مرکبات به مقدار زیاد جلوگیری کنند تا دچار سوء هاضمه و ناراحتی معده نشوند.

نشانه های دل درد در کودکان

عوامل دل درد در کودکان
نشانه های دل درد در کودکان

با توجه به علت و نوع دل درد در کودکان نشانه های متفاوتی از این اختلال وجود دارد اما در حالت کلی می توان موارد زیر را اشاره داشت.

 • درد تیز و تیرکشنده و یا یکنواخت است.
 • درد می تواند شدید و ارام باشد.
 • در هنگام دراز کشیدن درد بیشتر می شود. دردی که ممکن است ساعت ها طول بکشد.
 • گذر باد از معده
 • آروغ زدن کودک
 • بی اشتهایی
 • اسهال
 • یبوست
 • وجود حالت تهوع در کودک
 • استفراغ کردن کودک
 • ورم کردن شکم
 • بداخلاقی کودک
 • جمع کردن خود به مانند حلزون

تشخیص علت دل درد در کودکان

دل درد در کودک
تشخیص علت دل درد در کودکان

خیلی مهم است که برای استفاده از بهترین قطره برای دل درد کودکان حتما نزد پزشک متخصص رفته و علت دل درد را تشخیص دهد. همان طور که اشاره شد، دل درد کودک می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. اگر دل درد کودک مشکل حاد و جدی باشد باید خیلی زود با تشخیص پزشک درمان شروع گردد.

پزشکان با معاینه کودک و پرسش و پاسخ و آزمایش های متعدد، متوجه نوع بیماری و علت دل درد در کودک می شوند. روش های تشخیص دل درد کودک به صورت زیر است.

 • آزمایش خون
 • نمونه از ادرار و یا مدفوع کودک
 • سونوگرافی
 • تصویربرداری با اشعه X
در نهایت اینکه

در این مقاله درباره چند نوع از بهترین قطره برای دل درد کودکان اشنا شدیم و اطلاعاتی دریافت نمودیم. با دلایل متعدد و رایج دل درد کودکان آشنا شدیم. برای درمان دل درد کودک خود و استفاده از دارو حتما با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

سوالات متداول بهترین قطره برای دل درد کودکان

نشانه دل درد شکمی عود کننده در کودک چیست؟

اگر کودک در مدت 3 ماه، 3 بار دچار دل درد شود، پزشک ان را از دل دردهای شکمی عود کننده خواهد دانست.

دردهای شکمی مکرر در کودک به چه دلیلی است؟

می تواند دردهای شکمی تکرار شونده در کودک به دلیل بیماری زمینه ای باشد که باید معاینه توسط پزشک صورت گیرد.

از درمان های سریع برای رفع دل درد کودک چیست؟

از داروهای مجاز و بی خطر مناسب با سن و قد کودک می توان استفاده کرد.

نوشته های مرتبط