بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها

از راه های رشد بهتر برای کودکان استفاده از انواع شربت تقویتی است. البته که مهم ترین عامل رشد کودکان این است که، تغذیه کودک کامل و سالم باشد. باید غذای کودک به وقت مناسب خودو بر طبق اصول استفاده شود. غذاهای متنوع و تازه بر رشد بهتر کودک تاثیر می گذارد. در این مطلب درباره بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها می خوانیم.

اگر غذاهای تازه و مقوی برای رشد کودک استفاده شود نیازی به استفاده از مکمل های غذایی و تقویتی نیست. گاهی در شرایط خاص نیاز به استفاده از شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها است که با توجه به نظر پزشک استفاده می شود. اگر نظر پزشک برای رشد بهتر کودک، استفاده از مکمل های غذایی اسن باید بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها را خریداری نمایید.

چرا کودکان به مصرف مکمل های غذایی نیاز دارند؟

 • برخی کودکان که گیاهخوار هستند و گوشت مصرف نمی کنند، باید از مکمل های غذایی استفاده کنند. کودکان برا رشد خود به مصرف محصولات لبنی و گوشت نیاز دارند و در صورت عدم مصرف ان ها باید از مکمل غذایی استفاده کنند.
 • برخی از کودکان دچار بیکاری هایی از جمله، سرطان، عفونت مثانه و مشکلات روده ای هستند که مانع از جذب مواد معدنی غذا در بدن می شوند. برای جبران کمبود این مواد معدنی باد از مکمل های غذایی استفاده شود.
 • کودکانی که سابقه عمل های جراحی دارند، برای کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن باید از مکمل های غذایی استفاده کنند.
 • کودکان کم اشتها و حساس به مصرف مواد غذایی باید از بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها استفاده کنند.
 • کودکان از 15 روزگی باید از مکمل های غذایی استفاده کنند. مصرف ویتامین آ و دی به صورت قطره توصیه می شود. اگر از این مکمل های غذایی استفاده نشود، کودکان دچار سوء تغذیه خواهند شد و در رشد ان ها تاثیر می گذارد.

انواع شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها

در داروخانه ها انواع شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها وجود دارد که، با توجه به نظر پزشک متخصص کودکان باید انتخاب و خریداری شود. از میان بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • قطره بیبی جویس یوروویتال
 • شربت مولتی ویتامین کودکان آپو
 • قطره میم مایر با طعم پرتقال
 • شربت زینک پلاس مولتی
 • قطره ویتان 30 میلی لیتر
 • شربت کیدی کر مولتی ویتامین
 • پودر کیدویت توت فرنگی
 • قطره آهن لیپوهم 7 میلی گرم و موارد دیگر

مزیت استفاده از شربت تقویتی برای کودکان

شربت تقویتی برای کودکان داری ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات مفید برای بدن و رشد کودکان است. اگر کودک رشد خوبی نداشته باشد با نظر پزشک باید از بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها استفاده نماید.

با مصرف شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها می توان مینرال ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی و رشد ان ها را تامین نمود.

کودکانی که علاقه ای به مصرف سبزیجات و با گوشت و یا مواد غذایی مفید برای بدن را ندارند باید، از مکمل های غذایی و تقویتی استفاده شود.

بلعیدن قرص برای کودکان دشوار است و از این رو مصرف شربت تقویتی بسیار راحت تر است. با تشخیص پزشک از کمبود مواد معدنی و ویتامین های در بدن کودک می توان از انواع شربت های خوراکی تقویتی و اشتها آور استفاده نمود.

برای کودکانی که از خوردن غذا امتناع می کنند، بهترین کار استفاده از شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها است.

ابتلا به بیماری و کمبود مواد مغذی

ابتلا کودکان به برخی از بیماری ها باعث می شود که کودک دچار کمبود مواد غذایی شود. برای همین طبق نظر پزشک باید از شربت های تقویتی و اشتها آور استفاده شود. نوزادان در زمان تولد و یا بعد از مدتی دچار بیماری می شوند و موجب کمبود مینرال و مواد معدنی خواهند شد که در این صورت مصرف مکمل های تقویتی توصیه می شود. استفاده از مکمل تقویتی و انواع مکمل غذایی برای رفع این کمبودهای در بدن کودک لازم است.

راه های تقویت ایمنی
سیستم ایمنی بدن

عدم تغذیه از شیر مادر و کمبود مواد مغذی

بسیاری کودکان به هر دلیلی ممکن است که امکان تغذیه از شیر مادر را نداشته باشند و این باعث می شود که کودک دچار کمبود ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن شود. از این رو استفاده از بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها توصیه می شود که زیر نظر پزشک باید مصرف شود.

ویژگی بهترین شربت تقویتی برای کودکان

بهترین شربت تقویتی برای کودکان باید دارای ویتامین ها و مواد معدنی لازم باشد. وجود مواد مغذی مختلف در شربت تقویتی و اشتها اور در رشد بهتر کودک اثر می گذارد.

معمولا شربت های اشتها اور برای کودکان دارای انواع معدنی و ویتامین ها و به خصوص، زینک و ویتامین های گروه ب است. با مصرف این مواد معدنی و ویتامین ها کودک به اشتها برگشته و رشد طبیعی خود را خواهد داشت.

موارد مهم در استفاده از شربت تقویتی کودکان

از مهم ترین موارد در مصرف بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها این است که زیر نظر پزشک و تشخیص ایشان استفاده شود.

برخی از شربت های تقویتی دارای قند هستند. برای برخی کودکان مصرف قند ضرر دارد. به این مورد حتما دقت شود.

مکمل های غذایی دارای طعم دهنده های میوه ای هستند و کودکان طالب خوردن ان هستند. این شربت ها و مکمل ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

مکمل ها از داروخانه های معتبر خریداری نمایید.

قابل توجه است، مصرف محصولاتی که دارای آسپارتام برای کاربرد شیرین کننده هستند،برای کودکان و افرادی که مبتلا به فنیل کتونوری هستند، مجاز نمی باشد.

در نهایت

در این مطلب به بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها و مزیت استفاده از شربت تقویتی برای کودکان اشاره شد. توصیه می شود قبل از استفاده از محصولات تقویتی برای کودکان با پزشک مشورت نمایید.

سوالات متداول مزیت استفاده از شربت تقویتی برای کودکان

مهم ترین ماده معدنی مورد نیاز برای کودکان چیست؟

کودکان برای رشد به انواع مواد معدنی و ویتامین ها نیاز دارند که، زینک و ویتامین های گروه ب است.

استفاده از شربت تقویتی برای چه کودکانی توصیه می شود؟

در این مقاله خیلی مفصل به مواردی که کودک نیاز به مصرف شربت تقویتی دارد اشاره شده است.

مزیت مصرف شربت تقویتی برای کودکان چیست؟

با مصرف شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها می توان مینرال ها و مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی و رشد ان ها را تامین کرد.

نوشته های مرتبط